اندو، درمان ریشه دندان

اندو درمان ریشه دندان
درصورتیکه پوسیدگی های دندانی درمان نشوند بعد از تخریب مینا و عاج دندان به پالپ یا همان عصب دندان رسیده و باعث التهاب و عفونت میشوند.علاوه بر پوسیدگی عواملی از قبیل پرکردگی های عمیق،تحلیل وسایش شدید دندانها،ضربه های ناگهانی به دندان و در مواردی بیماریهای پیشرفته لثه میتوانند منجر به التهاب و ناراحتی دندان شوند، این التهاب ودرد گاهی برگشت پذیر و در مواردی برگشت ناپذیر هستند که در اینصورت بایستی برای درمان تحت عمل معالجه ریشه قرار بگیرند.

در صورتیکه عصب دندان معالجه شود علاوه بر از دست ندادن دندان باعث حفظ استخوان نگهدارنده آن میشود و در صورت معالجه نشدن دچار درد شدید،عفونت و آبسه شدید و در نهایت از دست دادن دندان میشود.

دانستن این نکته مهم است که در مواردی اگر پالپ (عصب) آلوده شده خارج نشود و به عبارتی معالجه ریشه انجام نشود ممکن است درد فروکش کند که این کمتر شدن یا از بین رفتن درد نشانه بهبودی پالپ نیست و عفونت به سیر خود ادامه میدهد و به استخوان انتهای ریشه سرایت کرده و ایجاد کیست و آبسه و عواقب بدتری میکند.
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

اصلاح طرح لبخند | بهترین متخصص ایمپلنت | بهترین دندانپزشک کودکان | کلینیک ویژه دندانپزشکی


کلینیک ویژه دندانپزشکی آوا (دکتر فلاح) با بهره گیری از دندانپزشکان مجرب و متخصص، ارائه کننده کلیه خدمات دندانپزشکی با بهترین کیفیت می باشد.

نشانی: قیطریه، بلوار اندرزگو، نبش کوچه عبدالهی جنوبی، پلاک 72 (ساختمان پارسیان)، طبقه اول، واحد 6
تلفن های تماس: 22398364 و 22235406
Instagram